BTC/PLN: 25040.0037 PLN BCC/PLN: 3280.2000 PLN BTG/PLN: 126.0000 PLN XRP/PLN: 2.0599 PLN BTC/EUR: 5881.8363 EUR LTC/PLN: 362.8243 PLN LTC/BTC: 0.01452000 BTC

Stanowisko BitMarket oraz wprowadzane zmiany w funkcjonowaniu giełdy związane z wydarzeniami aktywacji SegWit w sieci Bitcoin.


W związku z aktualnymi wydarzeniami towarzyszącymi aktywacji SegWit w sieci Bitcoin około 1 sierpnia 2017 r. i możliwością wystąpienia podziału łańcucha bloków na dwa różne typy Bitcoin zapewniamy, iż wszystkie przechowywane na giełdzie BitMarket środki są bezpieczne.

Ryzyko podziału łańcucha bloków aktualnie określane jest jako niewielkie. W przypadku jego wystąpienia zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom odpowiednia ilość obu typów monet, zgodna z zapisem stanu sald wykonanym przed aktywacją SegWit. Do naliczenia wysokości salda nowopowstałej monety poza posiadanymi wolnymi środkami, zostaną wliczone środki ulokowane w kontraktach SWAP oraz ofertach sprzedaży. Posiadane środki wpłacone jako zabezpieczenie w handlu z dźwignią nie będą brane pod uwagę przy obliczaniu wartości salda nowopowstałej monety.

Po wykonanym naliczeniu zostanie przedstawione saldo w panelu użytkownika. Do czasu wykonania wymaganych prac programistycznych nie będzie możliwości zlecenia wypłaty nowopowstałej monety. W przypadku podziału łańcucha bloków istnieje prawdopodobieństwo, że otworzymy także nowy rynek, na którym będzie można dokonać wymiany nowego tokenu, jednak obecnie jest za wcześnie na podejmowanie takich decyzji. Jednocześnie z racji, iż Bitcoin i jego ewentualne forki opierają się na technologii beta, szczególnie narażonej na niestabilne działanie podczas okresu przejściowego pomiędzy stabilnym stanem jednej sieci a stabilnym stanem wielu sieci po forku, zastrzegamy sobie prawo do dowolnych decyzji odnośnie utrzymania lub zaprzestania utrzymania wsparcia dla określonego forka Bitcoin, w zależności od tego jakie problemy stworzy dany fork. Przypominamy, że fundacja Bitcoin od początku działalności przestrzega o ryzykach związanych z użytkowaniem wersji beta Bitcoin, jak każdej z wczesno-dojrzałych technologii finansowych - https://bitcoin.org/en/faq#what-are-the-disadvantages-of-bitcoin

Trwające aktualnie zmiany w sieci Bitcoin wiążą się także z pewnymi zmianami i ograniczeniami w funkcjonowaniu giełdy BitMarket. Wszystkie wpłaty BTC są tymczasowo księgowane po otrzymaniu 6 potwierdzeń. Od 31.07.2017r na minimum 48 godzin nastąpi całkowite zawieszenie księgowań oraz realizacji wypłat BTC. Pozostałe funkcje serwisu jak transfer PLN/EUR/LTC będą cały czas dostępne, podobnie jak handel BTC.

O dokładnym terminie zawieszenia i wznowienia wpłat oraz wypłat BTC będziemy informować w komunikacie umieszczonym na stronie.

 

Wygląd klasyczny